Kleje metyloakrylowe

Czasem reklamowane jako „spawające” tworzywa. I nie ma w tym stwierdzeniu żadnej przesady. Ich zdolność rozpuszczania i reagowania z powierzchniową warstwą tworzywa powoduje, że złącze ma często większą wytrzymałość niż materiał rodzimy. Na dodatek istnieją modyfikacje o różnej prędkości utwardzania, podłoże nie wymaga szczególnych przygotowań, można zrezygnować nawet z odtłuszczania powierzchni. Kleje metakrylowe są odporne na kwasy, rozpuszczalniki, paliwa i… wibracje, a także udary. Wytrzymałość zmęczeniowa jest wręcz legendarna. Zwykle pęka materiał rodzimy. Należy jednak przygotować się do testów oraz wypytać ewentualnego dostawcę o tabele, wykresy i wszelkie dane techniczne. Nie wszystkie kleje są bowiem równe.

Ważne: nie ma znaczenia czy zastosujemy metakrylan utwardzający się w ciągu 3-10 minut czy wolno wiążący, dający wstępną wytrzymałość w ciągu kilku godzin. Efekt jest zawsze znakomity! Kleje te nie tylko eliminują koszty przygotowania powierzchni, ale również redukują pola odkładcze, są bardzo przyjazne w aplikacji, mimo dość nieprzyjemnego zapachu (przy okazji: są mało szkodliwe). 

 

NOwość !

Kleje  Metal-glu

 

metal glu pasta

 

Metal-Glu pasta

Klej do metalu

Więcej

kup metal-glu pasta

metal glu aluminium

 Metal-Glu Aluminium

Klej do ubytków metalu

Więcej

kup metal-glu pasta

metal glu ceramik

Metal-Glu Ceramik

Klej odporny chemicznie

do metalu, ceramiki i szkła

Więcej

kup metal-glu pasta

 metal glu graphite

Metal-Glu Grafit

płynny metal poślizgowy

Więcej

kup metal-glu pasta

 metal glu izolator

Metal-Glu Izolator

Klej dielektryczny

Więcej

kup metal-glu pasta

 metal glu pasta x

Metal-Glu pasta X

klej do obróbki metalu

Więcej

kup metal-glu pasta

 metal glu tornado

Metal-Glu Tornado

Klej przeźroczysty

Więcej

kup metal-glu pasta

 metal glu elastic

Metal-Glu Elastic

Klej do plastiku i gumy

Więcej

kup metal-glu pasta

 metal glu rapid

Metal-Glu Rapid

Klej do drewna i tworzyw

Więcej

kup metal-glu pasta

 

  

 

 


 

Inne kleje Typu spawanie na zimno 

 


 

 

 

CW-80 Auto Weld - Spawanie na zimno

Najmocniejsza spoina na świecie. Mocuje, wypełnia i wiąże wszystkie twarde powierzchnie: żeliwo, stal, aluminium, każdy rodzaj drewna, ceramikę i tworzywa sztuczne. Można ją nawiercać, szlifować, gwintować i obrabiać z pełną gwarancją, że się nie skurczy. Łatwa w użyciu - daje się kształtować do 25 minut. Wytrzymuje temperatury do 315° C i jest odporna na oleje, wodę, benzynę i chemikalia. Trwałość w tubce 20 lat. Spoina AUTO WELD ma tysiące zastosowań: naprawy mechaniczne, pęknięte bloki silnikowe, gniazda i prowadnice zaworów, pęknięcia i nieszczelności, cieknące bojlery, wyposażenie łazienek, płytki ceramiczne, pralki, suszarki, kosiarki itd.

 

 

CX-80 Spawanie na zimno szybkie

CX KWIK - Spawanie na zimno. Szybkoschnąca spoina klejowa. Mocuje, wypełnia i wiąże wszystkie twarde powierzchnie: żeliwo, stal, aluminium, każdy rodzaj drewna, ceramikę i tworzywa sztuczne. Można ją nawiercać, szlifować, gwintować i obrabiać z pełną gwarancją, że się nie skurczy. Łatwa w użyciu - daje się kształtować do 4 minut. Wytrzymuje temperatury do 150° C. Trwałość w tubce 20 lat.

 

 

CX-80 STIKWELD

STIKWELD - Łączy, mocuje, uszczelnia powierzchnie mokre i suche. Utwardza się w warunkach suchych i podwyższonej wilgoci. Idealny w nagłych wypadkach oraz szybkich naprawach. Jest łatwym w eksploatacji, wzmocnionym przez stal, szczeliwem klejącym. Kito-podobna konsystencja eliminuje obciekanie, wyciekanie oraz obwieszanie w trudno dostępnych miejscach, a także umożliwia szybkie, skuteczne naprawy nie powodując przy tym dużego bałaganu. W celu przeprowadzenia szybkiej naprawy na stopach stali, żelaza, aluminium oraz metalu, mieszamy substancję przez 1 minutę, a następnie mocujemy do 5 minut. W przeciągu godziny układ jest gotowy do użycia.