Kleje epoksydowe

Kleje epoksydowe to w większości kompozycje dwuskładnikowe, składające się z żywicy epoksydowej (A) oraz utwardzacza (B).

Kleje epoksydowe mogą być bardzo płynne (lejne) lub przyjmować postać nie spływającej pasty. Mogą być przezroczyste lub napełnione proszkami metali, minerałów, tworzyw sztucznych, włóknem szklanym itp. Dodatki te wpływają zasadniczo na wygląd oraz parametry techniczne klejów epoksydowych.

Utwardzenie kleju następuje w wyniku dokładnego wymieszania jego składników w proporcji ściśle określonej dla danego kleju. Brak tej proporcji powoduje utratę zakładanych parametrów kleju lub jego nie całkowite utwardzenie.


PLASTIC VELDING - klej do plastiku

Najlepszy na rynku klej do profesjonalnego łączenia plastików, plastików z metalami. Idelanie nadaje się do klejenie zderzaków i innych części samochodowych wykonanych z ABS. Plastic Velding posiada unikalne składniki uzywane przy produkcji plomb dentystycznych, co pozwala uzyskać najwyższą jakość i trwałość wiązania. Klej łączy z soba w sposób trwały większość plastików i tworzyw sztucznych, metale a także włókno szklane, szkło i wiele innych materiałów. Produkt jest odporny na drgania, wstrząsy, uderzenia i większość cieczy. Czas utwardzania się i wiązania kleju wynosi 15 minut. Pełna wytrzymałość klejonych powierzchni następuje już po 1 godzinie od zastosowania. Plastic Welding System twardniejąc tworzy super mocne wiązanie 3500 psi. Klej jest stosowany przez producentów samochodów (O.E.M. approved). Nie stosować produktu w temperaturze powyżej 93 °C. Nie wiąże plastików wykonanych z polietylenu i polipropylenu. 60 sec. Epoxy - najszybszy klej epoksydowy

Najszybciej wiążący epoksyd na rynku. Odporny na większość cieczy, w tym wodę. Wytrzymuje drgania i wstrząsy. Łączy tkaniny, szkło, plastiki oraz gumę. Zaczyna twardnieć już po 1 minucie, po upływie 5 minut można ruszać klejonymi elementami. Połączenie osiąga pełną wytrzymałość po 1 godzinie. W temperaturze powyżej 10°C czas utwardzania ulega wydłużeniu. Nie stosować w temperaturze powyżej +93°C. Nie stosować na plastikach wykonanych z polietylenu i polipropylenu.